Příslušenství k fotopastem

Které příslušenství je dobré k fotopastem dokoupit, bez čeho se neobejdete a co naopak vylepší vaší fotopast.

Tento článek se zaměří na příslušenství, které lze k fotopastem dokoupit, včetně toho proč je vlastně příslušenství dobré a k čemu slouží. Na trhu existuje velké množství fotopastí, od různých výrobců, s různými vlastnostmi, nebudeme mluvit o tom, jak fotopast vybrat, protože to už víte z jiných našich článků.

Příslušenství bez kterého to nejde

Jak už asi víte, fotopast ke svému správnému fungování potřebuje jak sadu baterií tak paměťovou kartu, ani bez jednoho bohužel žádná fotopast nefunguje. Pokud vybíráte baterie, nešetřete! Díky kvalitním bateriím nejen, že prodloužíte výdrž fotopasti, ale také jí můžete uchránit před případným zničením.

Dalším nezbytným příslušenstvím je paměťová karta, na tu se totiž ukládají snímky i videa, které fotopast zachytí. Každá fotopast má od výrobce uvedeno, jakou maximální kapacitu je možné do fotopasti použít, je také dobré si zhruba spočítat, kolik taková fotopast pořídí snímků, než fotky stáhnete a data z karty smažete. Je totiž zbytečné, kupovat dražší SD kartu s velkou kapacitou, pokud se na ní budou ukládat maximálně desítky fotek.

Polohovací zařízení

Díky polohovacímu zařízení můžete snadno umístit fotopast a ještě snadněji jí natočit tak, aby co nejlépe snímala požadovanou plochu. Polohovací zařízení má samořezný vrut, díky kterému snadno „zavrtáte“ zařízení do stromu a poté už jen stačí připevnit fotopast a nastavit jak je potřeba.

Celé umístění trvá pouze pár minut, jedinou nevýhodou je to, že fotopast „trčí“ a je tedy více vidět.

Solární článek

Pokud chcete prodloužit výdrž fotopasti Acorn až na jeden rok, nabízí se možnost pořízení solárního článku, který při správném natočení prodlouží výdrž baterií až o 1 rok.

Instalace je snadná díky látkovému popruhu, důležité je pouze správné umístění tak, aby na solární článek co nejvíce svítilo slunce.

Kovové boxy

Kovové boxy slouží zejména pro ochranu fotopasti před odcizením, ideální je pokud kovový box kombinujete s lanovým zámkem. Zajistíte tak maximální ochranu fotopasti před odcizením. Kovové boxy nejsou univerzální a ke každému výrobci se váže vlastní kovový box.

Boxy nejsou nijak drahé a vzhledem k ceně fotopastí se určitě vyplatí dokoupit i kovový box, zejména v případě, kdy máte fotopast umístěnou třeba na chalupě, kam jezdíte pouze na víkend.