Přišla nám fotopast

V druhém díle našeho miniseriálu se podíváme na první seznámení s fotopastí, provedeme první spuštění a taky nezbytné nastavení. Budeme se bavit o fotopasti Bunaty, ale v podstatě se dá návod přenést i na další fotopasti od jiných výrobců, princip je velmi podobný.

Rozbalujeme a zkoumáme

Při rozbalení fotopasti z krabice první co najdeme je nejen samotná fotopast, ale také kompletní český manuál, všechny potřebné kabely (pokud jsou k fotopasti potřebné), v případě kdy zakoupíme kompletní balíček tak také sadu kvalitních baterií a SD kartu.

Pokud si blíže prohlédneme fotopast, tak objevíme přední čočku, která je maskovaná tak, aby fotopast bylo složité objevit/prozradit. Mřížku, která maskuje led diody, u nových fotopastí značky Bunaty je jich o 40% víc než u starších fotopastí, to zaručí vyšší kvalitu fotografií pořízených v noci.

Po odklopení předního krytu nás překvapí velký přední displej, díky kterému provádíme nastavení, dále tlačítka pro zapnutí a vypnutí fotopasti, pohybový senzor, mikrofon, laser, díky kterému zacílení fotopasti bude opravdu hračka. Víc už prozradí obrázek.

První spuštění

Samotné první spuštění fotopasti je snadné a nemusíte se vůbec ničeho bát. Podrobně Vás provedeme prvním spuštěním fotopasti, pěkně bod po bodu.

  1.        Vložení paměťové karty

Do fotopasti z boku (viz obrázek) vložte zakoupenou paměťovou kartu, každá fotopast podporuje jinou maximální kapacitu karty, to se dozvíte z popisku u fotopasti, nebo od prodejce, případně z manuálu. Vložení SD karty je nutností! Bez ní, žádná fotopast nefunguje!

  1.        Vložení baterií

V pravém spodním rohu stiskněte tlačítko OPEN a vysuňte box pro umístění baterií. Do boxu vložte dle instrukcí baterie, u fotopastí Bunaty je to 8 kusů AA baterií, dodržte správné vložení baterií dle polarity – to je vyznačeno přímo na boxu. Poté zpět box zasuňte do fotopasti.

  1.        Spuštění TEST režimu

Pokud máte vloženou SD kartu a baterie, stačí pouze přepnout přepínač z polohy OFF do polohy TEST.

  1.        Úvodní obrazovka

V tomhle kroku už se blížíme k samotnému nastavení fotopasti, na úvodní obrazovce vidíme vše co potřebujeme, akorát se liší běžná fotopast od té, která disponuje GSM – takže na běžné fotopasti nevidíme stav signálu, vložení SIM karty a název operátora.

Úvodní obrazovku a věci na ní, ovládáme pomocí 4 tlačítek kolem displeje, na levé straně najdeme šipku nahoru a dolů, na pravé tlačítko MENU a OK.

V tomhle článku nebudeme blíže popisovat samotné nastavení fotopasti, to se u každé liší, ale v podstatě stačí pouze jít krok od kroku, jelikož je vše v českém jazyce, nastavení je velmi jednoduché.

Samotné nastavení necháme na samostatný článek, pokud chcete nastavit GSM fotopast, článek najdete v našem blogu.